Pamatai

Pamatai iš viršaus

Vienas pirmųjų ir svarbiausių statybos etapų, einantis po visų projektavimų ir leidimų derinimo vargų yra pamatai, tiksliau, jų liejimas. Kadangi elektrą sklype jau turėjome, darbai galėjo būti pradėti.

Iš ko susideda pamatai?

Visas procesas susideda iš kelių etapų:

Visų pirma turi būti paruošiama statybų aikštelė – ‘nuimamas’ augalinis sluoksnis ir išlyginamas pagrindas.

Vėliau tiksliai nužymimos koordinatės, bei sužiūrimi aukščiai, kad atitiktų projektinius rodmenis.

Tuomet ateina eilė polių gręžimui ir betonavimui.

Procesą vainikuoja, labiausiai matoma pamatų dalis, rostverkas – ant sutankinto pagrindo dedamas šiltinimo sluoksnis, surenkami klojiniai, , tuomet armatūra ir viskas užpilama betonu, betonas suvibruojamas.

Kas, kaip ir už kiek?

Konkurso būdų ieškojome specialistų aukščiau išvardintiems darbams, bei papildomai tarėmės dėl laikino kelio (įvažiavimo) formavimo darbų. Nebepasakysim, kiek užklausų buvo išsiųsta, bet tikrai nemažai. Gavome įvairių atsakymų, ir adekvačių, ir nelabai, ir profesionalių, ir nelabai… 🙂 Kainos buvo nuo ~8k iki ~18k eur. Realiai, atmetus kuo nors neįtikusius variantus, rinkomės iš trijų specialistų, 2 rekomenduoti ir trečias iš paieškos rezultatų, pirmieji du atkrito, vieni nesugebėjo duoti aiškių terminų ir užsitvirtnti kainų sutartimi, o kiti nusprendė atsisakyti išgirdę, kad darbus priiminės tech. priežiūra. Pasirinkome trečiajį ir neženkliai, bet brangiausią variantą.

Pasisekė dėl grunto mūsiškis paprastas, molingas, atliekant geologinius tyrimus gruntinio vandens nebuvo rasta, todėl pavyko išvengti brangesnio polių grežimo CFA grąžtu. Jo reikia kai prastas gruntas, labai birus ar aukšti gruntiniai vandenys, o veikimo principas – gręžiant, per tą patį grąžto vidų paduodamas betonas, pavyzdys čia. Kainas nusistatėme ir užfiksavome sutartyje prieš darbus su sąlyga, kad brangti negali, tik pigti, jei bus mažesni kiekiai (pagal faktą).

Pradėjus žemės darbus, pasitarus su projektuotoju, bei statybų valdytoju buvo nuspręsta paaukštinti rostverko altitudę 15cm, tačiau po visų darbų padarius rostverko kontrolinę geodezinę nuotrauką paaiškėjo, kad to padaryta nebuvo ir aukštis yra projektinis. Po diskusijų, rangovas sutiko, savo sąskaita, atlikti papildomus žemės darbus: tose vietose, kur žemės paviršius yra aukščiau rostverko – žemės paviršius nukasamas, o tose kur žemiau – išlyginamas esamas susandėliuotas gruntas. Taip pat, sutarta, kad bus išvežamas perteklinis gruntas.

Tikslūs duomenys

  • Poliai – 50 vnt. (30 x 300cm), pagal projektą numatyta 10,53 m3 betono, subėgo 13,5 m3.
  • Rostverkas – ~93m ilgio, pagal projektą numatyta 13,42 m3, subėgo 14,5 m3 betono.
  • Iš viso sunaudota, šiek tiek, virš 2 tonų armatūros.
  • Darbai užtruko ~2 savaites.
  • Kaina (žemės darbai, poliai, rostverkas, laikinas kelias) – 11177,91 eur.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Apie

Sveiki atvykę!

Esame jauna pora nusprendusi įgyvendinti svajonę ir pasistatyti pirmąjį savo namą, kurį pavadinome LINE. :)

Šį blog’ą nusprendėme kurti norėdami dalintis geromis ir blogomis patirtimis, emocijomis. Taip pat, neabejojame, kad ir patiems bus labai įdomu pasiskaityti ir prisiminti šią kelionę.

Įkurtuvės už
dienų
išleista
0
Galerija
Sekite
Naujausi komentarai
Naujausi komentarai