Pamatų šiltinimas

Pamatų šiltinimas

Šį etapą nusprendėme vykdyti patys, dėl kelių priežasčių:

 1. Galima sutaupyti.
 2. Įdomu ir smagu, bent kažkiek, ir savo rankas pridėti prie būsimų namų 🙂
 3. O kodėl ne? 😀
 

Ko reikia?

 • Šiltinimo medžiagos – mes pasirinkom polistireninį putplastį geoporas (žalią) EPS100, nes įgeria mažiau drėgmės nei paprastas (baltas) EPS100.
 • Klijavimo medžiagos – rinkomės Penosil produkciją, o tiksliau Penosil Premium SpeedFix EPS&XPS 878 universalias klijuojančias putas.
 • Vandens
 • Darbo įrankių:
  • Putų pistoleto – taip pat naudojome Penosil.
  • Slėginio vandens purkštuvo (nebūtinai, yra ir kitų būdų vandeniu sudrėkinti paviršių).
  • Šluotos ar šepečio nešvarumams pašalinti.
 

Kaip atliekamas šiltinimas?

Darbo principas paprastas, visų pirma, reikia nusišluoti rostverko paviršių, tuomet pasiruošti klijuojančias putas – užsukti flakonėlį ant pistoleto, bei gerai suplakti (bent 20 kartų). Gerai pashake’inus galima apipurkšti putplastį ir laukti 2 min., galiausiai, prieš klijuojant reikėtų sudrėkinti pamato paviršių. Taip, labai trumpai ir paprastai, o jei norite išsamiau sužinoti apie šį procesą – pažiūrėkite Jonio trobos instagram profilyje (jie labai aiškiai ir išsamiai aprašė bei nufilmavo klijavimo procesą) arba oficialiame Penosil puslapyje, ten tikrai rasite visą reikiamą informaciją, taip pat ir video formatu.

Mums tai buvo pirmas pamatų šiltinimas, bet savo darbą vertiname neblogai, manom, kad pirmas blynas neprisvilo. 😀 Šiek tiek prisidarėm papildomo darbo, nes užsakinėdami putplastį nepastebėjom, kad jis frezuotas, tad reikėjo papildomai pjaustyti. Išsinuomavę putplasčio pjaustymo stakles iš senukų tai padarėm per daug maž 2h. Tiesa, kadangi vėliau pasirodė, kad putplasčio užsisakėme per mažai, tai nusipirktą likutį „apipjaustėme“ su paprastu virtuviniu peiliu… 😀 Na, o darbus atlikom per keletą vakarų, vieną dieną ir šeimos nariai buvo prisijungę į talką – tinkamai pasiruošus ir turint patirties, šiuos darbus galima atlikti ženkliai greičiau.

Iš viso sunaudojome 16 pokų po 6 putplasčio lapus (1 lapas 50x100cm, 10cm storio). 13 pokų pirkome po 29,99 eur, 3 pokus po 34,99 eur, o dabar matau, kad kaina jau 39,99 eur. 🙂 Visą kiekį pirkome iš ermitažo.

Pamatų užpylimas

Paskaičiavom, kad pamatų užpylimui reiks apie 48 m3 smėlio, tad užsakėm 3 mašinas po ±15 m3. Tuomet nusprendėm, kad daugiau, tai nemažiau ir užsakėm dar vieną papildomą reisą. Užpylimo darbams samdėme bobcat’ą su operatorium, o jis pradėjęs dirbti, netrukus paskambino ir pranešė, kad smėlio trūks. 😀 Greitai suorganizavom dar 2 sunkvežimius smėlio, kaip vėliau paaiškėjo, būtų užtekę ir vieno, bet smėlis bus panaudotas kituose etapuose, tai viskas ok. Bobcato vairuotojas sukosi greitai, maloniai komunikavo, tad tikrai galime rekomenduoti. 🙂

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Apie

Sveiki atvykę!

Esame jauna pora nusprendusi įgyvendinti svajonę ir pasistatyti pirmąjį savo namą, kurį pavadinome LINE. :)

Šį blog’ą nusprendėme kurti norėdami dalintis geromis ir blogomis patirtimis, emocijomis. Taip pat, neabejojame, kad ir patiems bus labai įdomu pasiskaityti ir prisiminti šią kelionę.

Įkurtuvės už
dienų
išleista
0
Galerija
Sekite
Naujausi komentarai
Naujausi komentarai