Sklypo paieška

Sklypo paieška

Kaip ir rašėme savo Instagram paskyroje sklypo paieška truko ganėtinai ilgai, tad norėtume šiek tiek plačiau ta „kelione“ pasidalinti su Jumis.

Sklypo paieškos kriterijai

Pačioje pradžioje kriterijų, kuriuos sklypas turėtų atitikti nebuvo daug, bet beieškant, besidomint ir diskutuojant sąrašiukas išaugo ir galų gale atrodė maždaug taip:

  • Įvažiavimas iš šiaurinės pusės
  • Asfaltuotas privažiavimas (jokių žvyrkelių)
  • Šaligatvis ir apšviesta gatvė
  • Komunikacijos (mažiausiai: elektra, miesto vandentiekis ir kanalizacija)
  • Erdvus sklypas (nuo 10 arų)
  • Patogus susisiekimas (labiau laiko, nei atstumo prasme)
  • Sklypo paskirtis – namų valda ir jokių servitutų ar apribojimų
  • Artimas vandens telkinys
  • Artimas miškas
  • Vilniaus miestas, ne rajonas.

Kur ieškojome?

Vilniaus šiaurė

Nebuvome nusistatę kurioje Vilniaus pusėje ar vietoje norėtume gyventi, nors LINE namo vyrui jautėsi šiokia tokia trauka į Šiaurę, link Bajorų, Tarandės, turbūt dėl to, kad toje pusėje užaugęs ir vietos gerai pažįstamos bei artimos. Tačiau toje pusėje kriterijus atitinkančių ir patinkančių sklypų rasti nesisekė, o ir kainos geresnių sklypų stipriai lenkė biudžetą.

Šiaurės rytai

Ši miesto pusė žavėjo savo pušynais ir vandeningumu – Neris ir net keletas ežerų. Aplink nemenčinės plentą už prieinamą kainą rasti ką nors sunku, dažniausiai, sklypai telpantys į biudžetą būdavo tik sodų bendrijose, kas nepasirodė patrauklu.
Labai patiko Grinės gyvenvietė, tačiau kai ją pradėjom rimčiau svarstyti, didžioji dalis sklypų buvo išparduota ir kainos pakilusios, taip pat, nerimą kėlė asfalto iki pačios gyvenvietės nebuvimas, teisminiai ginčai dėl planuojamo kelio bei pardavėjo nenoras sutartimi užtikrinti, kad tas kelias vis dėlto bus.

Pietvakariai

Asmenine nuomone, pietvakarinė dalis (Paneriai) yra turbūt viena intensyviausiai individualių namų apstatymui ruošiamų vietų Vilniuje. Kuriamos naujos gyvenvietės skambiais pavadinimais: terasos, kalvos, panoramos, alėjos, pušynai ir t.t.

Tiesa pasakius, domėjomės ir svarstėme didžiąją dalį tų projektų, o arčiausiai įsikūrimo buvome priartėję projekte Miško Panorama. Tačiau nusprendėme, kad gyvenvietė per tanki, įperkami sklypai per maži ir kad miesto vandentiekis bei nuotekos mums būtini.

regia zemelapis
Raudonai apibrauktose zonose, bus suformuoti sklypai

Sklypo paieška pabaigta, prasideda savininkų paieška

Tikėjomes sklypą rasti per skelbimus, tačiau, kaip ir rašėme instagram’e, paieškos nebuvo sėkmingos:

Skelbimuose jo taip ir neradom, tačiau sklypai iš skelbimų atvedė mus į gyvenvietę, kur netoliese apžiūrėtų, visai nesudominusių sklypų, užsukom į mielą, tvarkingą ir apšviestą gatvelę, o toje gatvelėje, kaip magnetas, dėmesį patraukė vienas laisvas sklypas, įsispraudęs tarp namų - tada ir supratome, kad norime ten gyventi.

LINE namas

Minėti sklypai iš skelbimų mus atvedė į Vilniaus pietryčiuose esantį Skaidiškių kaimą (tarp kitko, antrą pagal dydį kaimą Lietuvoje), kuriame ir nusižiūrėjome savo sklypą.

Vaizdas įvažiavus į mūsų gatvelę
Vaizdas iš kitos pusės

Pasidomėjus, išsiaiškinom, kad sklypas atitinka beveik visus, anksčiau paminėtus, kriterijus: 15,5 aro, asfaltuota ir apšviesta gatvė su šaligatviu, miesto vandentiekis ir nuotekos, elektra, dujos, įvažiavimas iš šiaurės, todėl nusprendėme ieškoti savininko. Kadangi NT registras Lietuvoje yra viešas, gauti informaciją apie dominantį NT objektą gan paprasta, reikia, tiesiog, prisijungti prie registrų centro savitarnos, suvesti adresą ir susimokėti už išrašą ir viskas (jei reiktų detalios instrukcijos, tai 15min.lt ją turi)!

O, bet, tačiau, mums viskas taip paprasta nebuvo, dominantis sklypas neturėjo adreso, o registrų centro savitarna kitų paieškos kriterijų pasirinkti nedavė. Su pagalba gavome išrašą ir pamatėme, kad sklypo savininkei 90 metų. Neturėdami daug vilties surasti savininkę, vis tiek, pradėjom ieškoti, googlinom, ieškojom galimų giminaičių facebooke, net senose telefonų knygose bandėm rasti, bet nepavyko. Dar kartelį pasinaudojus „pagalba“ turėjome adresą kur galimai gyveno savininkė ir vieną savaitgalį, tiesiog, nuvažiavome į svečius, pasibeldėme į duris ir taip susipažinome su savininkės dukra. 😀

Buvome išklausyti ir gavome atsakymą, kad jei vaikai sutiks – sklypą parduos. Po poros dienų sulaukėme skambučio ir kainos pasiūlymo, kuris prilygo mūsų maksimaliai nusistatytai kainai. Nusiderėjom 2000 eurų nuo kainos, bei sutarėm, kad pardavėjas apmoka notaro išlaidas ir po poros dienų sklypas buvo mūsų.

Kaip apsisprendėme?

Šis sklypas atitiko beveik visus išsikeltus kriterijus, tačiau turi ir minusų, jis ne Vilniaus mieste, o rajone. Na, o apie Vilniaus rajoną ir jo savivaldybę nemažai neigiamų atsiliepimų, darželiai ir mokyklos orientuotos tautinėms mažumoms ir pan. Taip pat, arti nėra patrauklių miškų pasivaikščiojimams, bei vandens telkinių.

Bet pats sklypas užbūrė – pušys iš fasadinės pusės, žalia zona (neužstatoma) su kūdra tiesiai už sklypo, tai reiškia, kad kaimynus turėsime tik iš šonų. Na ir pačiame sklype, toje vietoje, jautėmės gerai ir norėjosi ten grįžti. Supratome, kad už nusimatytą biudžetą idealaus varianto nerasime ir tikimės, kad tokie „trūkumai“ netrukdys ir gyvensime ilgai ir laimingai. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Apie

Sveiki atvykę!

Esame jauna pora nusprendusi įgyvendinti svajonę ir pasistatyti pirmąjį savo namą, kurį pavadinome LINE. :)

Šį blog’ą nusprendėme kurti norėdami dalintis geromis ir blogomis patirtimis, emocijomis. Taip pat, neabejojame, kad ir patiems bus labai įdomu pasiskaityti ir prisiminti šią kelionę.

Įkurtuvės už
dienų
išleista
0
Galerija
Sekite
Naujausi komentarai
Naujausi komentarai