Jei skaitėte mūsų pirmąjį įrašą apie sklypo paiešką, tai žinote, kad tai buvo gan ilga kelionė. Sklypo pirkimas vyko priešingai – nuo pirmo apsilankymo iki įsigijimo praėjo lygiai 10 dienų. Per šias 10 dienų spėjome surasti sklypo savininkus, pakalbėti su jais ir įtikinti parduoti, bei suorganizuoti vizitą pas notarą. Pats pirkimo procesas yra gan paprastas, tačiau bauginantis, ypač jei tai pirmas didesnis pirkinys gyvenime.
Kas svarbu įsigyjant sklypą?
Kas, mūsų nuomone, svarbu išsiaiškinti, kad procesas ‘neapkarstų’?
- Registrų centre užsisakyti NT išrašą ir pasitikrinti ar:
- sklypas tikrai priklauso pardavėjui, jei ne, ar pardavėjas teisiškai gali parduoti tą turtą? Pvz.: Mūsų atveju, sklypo savininkė buvo ~90 metė, o sklypą pardavė dukra turinti notarinį įgaliojimą.
- yra kokie apribojimai? Servitutai, apsaugos zonos ir pan.
- žemės paskirtis atitinka deklaruojamąją.
- Išsiaiškinti ar yra detalusis planas, patikrinti užstatymo tinklelį. Gal jūsų namas netilps arba negalėsite statyti norimoje vietoje?
- Išsiaiškinti ir patikrinti kadastrinių matavimų bylutę.
Sklypo pirkimas - procesas
Sužiūrėjus ir patikrinus aukščiau išvardintus punktus mes pasirašėme preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, sutarėme atsiskaitymo būdą ir užsiregistravome vizitui pas notarą. Viskas vyko sklandžiai, notaras patikrinimo metu nieko blogo nerado, visi dokumentai buvo tvarkingi, tad beliko pasirašyti notarinę pirkimo-pardavimo sutarį ir atsiskaityti. Taip, netikėtai atrastas žemės plotelis per 10 dienų tapo mūsų nuosavybe bei būsimų namų vieta.